Буває так, що жінка кілька років ходить до одного гінеколога, здає відповідні аналізи, при необхідності лікується і приймає необхідні препарати. Вона цінує свого лікаря і довіряє йому навіть підготовку та ведення вагітності. Однак, можуть бути проблеми, про які важко поговорити навіть зі своїм гінекологом. Йдеться про відсутність задоволення від сексу.

Відсутність задоволення від сексу у жінок – у чому може бути причина

Часто жінкам здається, що після народження дитини вони просто стали «ширшими», до того ж їм уже не 18. Через це секс не такий, як був раніше. Коли доводиться чути, що чоловік або партнер ровесниці пішов із сім'ї до молодої коханки, жінки можуть запитувати, чи це може бути причиною його відходу. І ось уже здається, що й їм не вистачає емоцій у стосунках, вогню, який трохи згас.

Важко в це повірити, але гінеколог - відповідний лікар для цієї проблеми - адже він фахівець із фізіології. Розслаблення піхви і в'ялість м'язів таза - це саме питання жіночої фізіології.

М'язи тазового дна утворюють пояс, який підтримує внутрішні органи на відповідній висоті. Розтягнутий між куприком і лобковою кісткою, м'язовий пояс має дугоподібну форму внизу матки, оточуючи клітор, уретру, піхву та анус еластичними волокнами з гладких м'язів, які додатково оточені сфінктером.
Той факт, що м'язи тверді та компактні, означає, що всі ці елементи належним чином стиснуті. Це забезпечує те, що організм не виділяє сечу до тих пір, поки не розслабиться і не зробить зусилля, що штовхає, що задоволення від стимуляції клітора «розливається» по м'язах уздовж паху і, нарешті, що один тампон може залишатися в піхву без випадання.

Завдяки еластичним м'язам тазового дна вхід у піхву щільно охоплює член під час статевого акту, що приносить задоволення, як жінці, так і її партнеру. Вони можуть насолоджуватися більш інтенсивними відчуттями. Згідно з дослідженнями, саме «тіснота» піхви змушує жінку говорити, що пеніс партнера більше або менше - чим слабкіше м'язи, тим сильніша ілюзія, що пеніс недостатньо великий. Статевий акт у такій ситуації не приносить повного задоволення.

Кілька слів про Кегеля

За словами доктора Арнольда Кегеля, американського дослідника 1950-х років, ті жінки, кому він рекомендував відповідні вправи (спочатку для лікування нетримання сечі), повідомили про значне покращення якості статевого життя. Згідно з його теорією, тренування цих м'язів збільшує ймовірність досягнення оргазму під час вагінального статевого акту. І хоча тепер відомо, що це не настільки очевидно, всі жінки та їхні партнери, які тренуються по Кегелю, повідомляють про стимулюючі відчуття, які значно збільшують ймовірність досягнення кульмінації.

Хороший лікар, напевно, знає, як допомогти жінці, яка повідомила про проблему розслаблення цих м'язів. Симптомом може бути недостатня стимуляція під час статевого акту, випадання тампонів, не затискання м'язів навколо пальця - якщо покласти його в піхву. Тренування м'язів тазового дна просте і доступне кожній жінці. Вправи у цій зоні тіла можна виконувати за допомогою спеціальних гімнастичних м'ячів, зміцнюючи весь таз простою гімнастикою. Проте вже згадані вправи Кегеля мають вирішальне значення для гнучкості та ефективності м'язового поясу.

Це тип вправ, який включає напругу м'язів навколо промежини - від уретри, піхви до заднього проходу. Щоб знайти ці м'язи, треба змоделювати затискач м'язів, який використовується, щоб зупинити потік сечі. Можна ввести палець у піхву і спробувати напружити ці м'язи – це перевірка, наскільки вони сильні. Спочатку вони можуть здатися досить слабкими. Стискаючи їх кілька разів на день на кілька хвилин, під час повсякденних справ сидячи за комп'ютером, читаючи книгу, дивлячись телевізор і т. д., можна їх зміцнити. У тому випадку, якщо з партнером є повне порозуміння, можна спробувати тренуватися разом - під час статевого акту напружувати м'язи, коли пеніс виступає з піхви, та розслабляти його, коли пеніс рухається всередину. Чоловікові при цьому варто підлаштовувати темпи рухів під жінку.

Вагінальні кульки – девайс для сексуальної зарядки

Найзручнішим рішенням для повсякденного використання є вагінальні кульки.

Дія вагінальних кульок при тренуванні інтимних м'язів набагато краще, ніж у будь-якого іншого гаджета. Добре зроблені кульки дозволяють ненавмисно тренувати м'язи, виконуючи повсякденні справи, танцювати, займатися спортом і ходити. Але важливо пам'ятати, що не можна сидіти на місці, оскільки вправа не буде ефективною.

Основний принцип роботи хороших вагінальних кульок - це вібрації, що виникають внаслідок руху металевих кульок усередині гаджета. Вібрації викликають мимовільне стискування гладких м'язів піхви і навантажують весь м'язовий пояс, що підтримує таз. Вони запобігають виникненню неприємних недуг, таких як нетримання сечі або опущеннястатевих органів.
Бувають одиночні або подвійні кульки. Вони виготовлені з різних матеріалів. Найбезпечнішим для тривалого використання гаджета є медичний силікон. Для еротичних ігор можна придбати кульки з вібрацією.Девайс вводиться у піхву як тампон.

Дія кульок заснована на тому, що дрібніші і важкі кульки всередині корпусу починають переміщатися через рух тіла, викликаючи мікровібрацію всього пристрою, що дратує стінки піхви. М'язи піхви починають скорочуватися, реагуючи на коливання кульок. Таким чином жінка без особливих зусиль тренує свої м'язи Кегеля. Після вправ кульки необхідно вийняти і зберігати в чистому ящику, футлярі або сумці. Перед наступним використанням кульки також слід продезінфікувати. Для введення у піхву можна використовувати лубрикант. Вправи з кульками можна проводити щодня, крім днів менструації.

Якщо ви хочете досягти ефекту, ви повинні займатися щодня. Ми можемо обдурити серце та голову, а м'язи обдурити неможливо: тренуєшся – є результат, не тренуєшся – на успіх не розраховувай.

На щастя, комплекси вправ досить легкі та захоплюючі (згодом дають все більше і більше задоволення). Щоразу, виконуючи вправи, думайте: це мені подобається. Навчіться пов'язувати вправи Кегеля з приємними відчуттями і ваше тіло легко пристосується.

Вправи для м'язів тазового дна
Крок 1. Знайдіть свої м'язи

Метод 1. Зупиніть струмінь сечі під час сечовипускання – так ви знайдете потрібні м'язи. Пам'ятайте, однак, що це не можна вважати регулярною вправою, оскільки вона може порушити нормальне функціонування сечового міхура.

Метод 2: у положенні лежачи, зігнувши ноги в колінах, введіть 2 пальці у піхву і спробуйте стиснути їх. Спочатку тиск може бути слабким, але поступово він посилюватиметься. Визначивши розташування м'язів, ви можете почати вчитися правильно виконувати вправи!

Крок 2. Навчіться правильно напружувати м'язи

Не напружуйте живіт чи сідниці під час скорочення м'язів. Для цього ляжте на спину, зігнувши коліна. Покладіть одну руку на живіт, а іншу під сідниці, почніть вправу та переконайтеся, що ви не напружуєте ці частини тіла без необхідності.

Тривалі скорочення - стисніть м'язи тазового дна, начебто ви намагаєтеся "втягнути" м'яч. Це називається "підйомний затискач" (тривале скорочення) - і вимагає певних зусиль з вашого боку. Пропрацюйте м'язи так, ніби хочете підняти промежину. Робіть перерви після кожної тривалої напруги.
Короткі скорочення - також практикуйте короткі скорочення, які простіше: швидко, одне за одним, без відпочинку між ними просто напружуючи.

Крок 3. Правильне дихання

Лежачи на спині, вдихніть через ніс, а потім повільно видихніть через рот (пам'ятайте, що видих повинен бути вдвічі довшим, ніж вдих). Потім вдихніть через ніс і на довгому видиху скоротить м'язи тазового дна. Ось як ви повинні дихати постійно під час тренування.

Крок 4. Поза

Спочатку навчитеся виконувати ці вправи в лежачому положенні, коли ви освоїте їх, більше практикуйте в положенні стоячи. Виконуючи скорочення, підведіть ноги на ширині плечей, шкарпетки спрямовані всередину.

Крок 5. Регулярність та інтенсивність тренувань

Як і в спорті, для досягнення результатів слід покладатися на регулярність та дисципліну. М'язам потрібні вправи, щоб вони могли стати сильнішими. 6 тижнів - мінімальний термін, за який може "розвинутися" абсолютно будь-який м'яз, і м'язи Кегеля не виняток. Після 6 тижнів інтенсивних тренувань з'являються очікувані результати. Стискайте м'язи послідовно, наприклад: 10 коротких скорочень; 5-кратне тривале скорочення.

Програма вправ (6 тижнів)

  • 1-й тиждень: хв. 60 повторень (наприклад, 4 серії по 15 повторень)
  • 2-й тиждень: хв. 75 повторень
  • 3-й тиждень: хв. 90 повторень
  • 4-5-6-й тиждень: хв. 100 повторень

Виконуйте вправи у всіх можливих положеннях (стоячи, ходьба, біг) не менше 2-3 разів на день. Якщо можете, займайтеся щогодини. Між вправами можна використовувати вагінальні кульки, що додатково стимулює м'язи та посилює ефект від вправ. Якщо вам важливий ефект, робіть навіть кількасот повторень у кілька серій на день!

Коли ви навчитеся правильно виконувати вправи, через 2–3 дні ви зможете виконувати скорочення у поєднанні з кульками, що посилює та робить тренування приємнішим. Хороша новина: після інтенсивних 6-тижневих тренувань час займатися профілактичними вправами в будь-якому положенні та інтенсивності. Ви вже будете настільки навчені, що виконуватимете їх без зусиль, стоячи на автобусній зупинці або на червоному сигналі світлофора.

Не забувайте про щоденну гімнастику м'язів тазового дна
М'язи Кегеля потрібно тренувати щодня. Ви повинні вірити, що регулярність – запорука успіху.

Як не забути займатися:

  • Купуйте пачку стікерів – бажано червоних чи яскраво-жовтих, і розклейте вдома, підписавши: «Пам'ятай про нас :)».
  • Попросіть допомоги у вашого партнера або іншого члена сім'ї, щоб нагадати вам про фізичні вправи.
  • Робіть затискачі, коли миєте руки.
  • Повторюйте скорочення під час приготування кави чи чаю.
  • Використовуйте час у черзі в супермаркеті.

Як бачите, повсякденне життя – чудова можливість тренувати м'язи Кегеля. Приблизно через 6 тижнів регулярних вправ ви напевно отримаєте перші результати.

Тренування інтимних м'язів у жінок – результати

Не кожна жінка знає, що такі нездужання як нетримання сечі або відсутність повного задоволення від сексу можуть вказувати на проблеми зі здоров'ям. І дуже мало хто усвідомлює, що цих труднощів легко уникнути, і кожна жінка може активно сприяти поліпшенню стану цієї частини тіла. Не варто соромитися лікаря, роль якого – допомагати та консультувати з такого важливого для будь-якої жінки питання. Ваше здоров'я та сексуальне задоволення у ваших руках.